Proč využívat Bolt a Uber místo otravných taxíků?

29.05.2020

Svět se po koronavirové krizi pomalu, ale jistě vrací do běžného režimu. Než si budeme moci užít zahraniční dovolenou kdekoliv na světě, bude to ještě chvíli trvat, i tak pro Vás dnes máme nový užitečný článek, jehož poselství můžete využít nejen při zahraničních cestách, ale i při cestě do práce či za zábavou v tuzemsku.

Jistě většina z nás někdy využila služby taxikářů, ať už při cestě z letiště, do práce či v situacích, kdy jednoduše po vydařené oslavě za volant sednout nemůžeme. Taxík je také nejjednodušší varianta, pokud se chcete v zahraničí, třeba na dovolené, dopravit například z hotelu do města, no ne? 

No bejvávalo... již v roce 2009 přišla na svět společnost Uber, která je dnes snad největší noční můrou všech taxikářů. Největší rozmach a růst zaznamenala v roce 2015 a dnes ji už naleznete v podstatě každé světové zemi se sebemenší turistickou základnou. Na scénu pak za nedlouho přišel také konkurenční BOLT, který navíc mnohdy nabízí ještě lepší ceny než jeho hlavní konkurent. 

Pojďme si ale vysvětlit, proč je výhodné využívat aplikací pro osobní přepravu BOLT či Uber namísto běžných taxíků nebo městské hromadné dopravy:

  1. Je to levnější... - za jízdu zaplatíte rozhodně méně peněz, než asi předpokládáte. To, že je služba levnější než běžné taxi je snad jasné, ani oproti vlaku či hromadné dopravě si ale nestojí zase tak špatně.
  2. Pohodlnější... - nebaví Vás už každý den dojíždět do práce přeplněným metrem nebo autobusem? Využijte větší komfort v podobě jízdy autem. Pokud jste navíc v zahraničí a bojíte se, že nemáte dostatečnou jazykovou výbavu, aby Vám taxikář rozuměl, s BOLTEM a Uberem se s řidičem vůbec nemusíte bavit. Platíte přímo v aplikaci přes platební kartu, místo vyzvednutí i vysazení zadáte také do aplikace.
  3. Kamarádštější... - pokud naopak disponujete alespoň základní znalostí angličtiny či jiného cizího jazyku, můžete si s řidičem příjemně popovídat a na dovolené se třeba dozvědět více o destinaci, místních podnicích či místech, kam byste měli vyrazit. 

Tak co? Dáte aplikacím pro přepravu šanci?