První záběry vznikajícího největšího aquaparku v Evropě jsou nádherné!

13.05.2019

Desítky tobogánů, nádherné scenérie - prostě vše, co může vodní svět nabídnout. Takové ambice má největší aquapark v Evropě, který se buduje v Polsku! Tento pozoruhodný objekt má být otevřen již letos. Stavby ve vesnici Wrecza, asi 60 kilometrů od Varšavy, jsou již v plném proudu a na internet proniklo i první video, které zobrazuje exteriér i interiér komplexu v počítačové animaci.  

Zdroj fotografie: Park of Poland
Zdroj fotografie: Park of Poland

Aquapark má podle svých webových stránek ambice přilákat miliony turistů nejen z Polska, ale z celé Evropy. Celý komplex, jehož výstavba začala již v roce 2017, má nabídnout 32 tobogánů. Později přijde na řadu i vystavění hotelů, které umožní vícedenní pobyt ve vodním ráji.

Podle dostupných informací byly doposud postaveny základy, příkopy a bazény. Stejně byla vybudována i tepelná studna jejíž hloubka dosahuje téměř dvou kilometrů. Ta zajistí vodu a teplo pro bazény a okolní budovy. V současnosti podle mluvčí probíhá výstavba v sekci Jamango Water Jungle. To je místo, kde se nachází většina z 32 tobogánů. Zároveň bude ve vodním parku tropická zahrada s rostlinami z Floridy či Kostariky.

Kromě vodního parku Suntago Water World bude vybudována rozsáhlá infrastruktura ubytování včetně vesnice Suntago. Tento projekt bude zahrnovat dětské hřiště, prostor na grilování i centrální budovu s recepcí a mini obchodem. Stavba bude realizována na dvě etapy. Dokončení první fáze výstavby hotelového dua sestávajícího ze dvou samostatných budov, které se sdružují pod společným atriem, se očekává v druhé polovině roku 2021. Tyto dvě budovy budou situovány v blízkosti jezera, které budou mít hosté také k dispozici.


Na internet proniklo již několik videí mapující výstavbu i vizualizaci aquaparku a my musíme za celou redakci zmínit, že se již nemůžeme dočkat na slavnostní otevření!

*Zdroj videí: Youtube kanál "Park of Poland"

*Zdroj informací a části textu: "Moře zpráv"