SCAT bude létat z Prahy do Astany

09.03.2019

Pražské letiště se dočká přímého spojení s Kazachstánem. Aerolinka SCAT Airlines začne létat do stověžatého města z Astany.

Podle informací pražského letiště dopravce nasadí stroj Boeing 737. Do Prahy bude létat 2x týdně od 2. června 2019.

"Spuštění pravidelných letů na lince z Prahy do Astany je výsledkem více než ročního vyjednávání, na kterém se kromě Letiště Praha podílely ambasády obou zemí a také agentura CzechTourism. Dlouhodobě sledujeme rostoucí potenciál Kazachstánu, jakožto jednoho z nejvýznamnějších trhů v rámci postsovětských zemí. Nové spojení bude využíváno primárně kazašskými turisty, nicméně předpokládáme, že napomůže ke zvýšení turismu také z České republiky a rozvoji vzájemné obchodní spolupráce," uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

Nová linka umožňuje cestujícím z Prahy navštívit další destinace, do kterých se nyní pohodlně dostanou přestupem v Astaně. Letenky rezervujete na Letenkujeme.cz.

"Jsme si jistí, že propojení hlavních měst České republiky a Kazachstánu bude velkým přínosem pro rozvoj cestovního ruchu obou zemí," řekl Vladimir Denisov, prezident SCAT Airlines. 

*Zdroj informací a části textu: Letiště Praha