Skiathos - letadla těsně nad hlavou a 60 pláží

14.05.2024

Skiathos, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Egejském moři, je oblíbenou destinací nejen pro Řeky, ale i pro cestovatele z celého světa. Tento malý, ale bohatý ostrov nabízí návštěvníkům kombinaci nádherných pláží, zelených lesů a historických památek. Velmi unikátní atrakcí je i letiště Skiathos, které díky umístění přistávací a vzletové dráhy nabízí neuvěřitelné pohledy na přibližující se letadla! Další informace o destinaci najdete níže.

Fotografie a video z letiště Skiathos:

Letenky na řecký ostrov Skiathos pořídíte za příjemnou cenu okolo 2-4 tisíc korun za zpáteční let z Prahy, při hledání můžete ovšem narazit i na akční letenky s cenovkou okolo 1 500Kč. Nejlevnější letenky do Řecka hledejte přes vyhledávač zde:

Skiathos:

Skiathos je známý svými úchvatnými plážemi, kterých je více než 60. Mezi nejpopulárnější patří:

  • Koukounaries: Tato pláž je považována za jednu z nejkrásnějších v Řecku. Jemný zlatý písek a křišťálově čistá voda tvoří dokonalé místo pro odpočinek. Pláž je obklopena borovicemi, které poskytují příjemný stín.

  • Lalaria: Tato pláž je přístupná pouze lodí, ale její návštěva rozhodně stojí za to. Charakteristické bílé oblázky a dramatické skalní útvary vytvářejí nezapomenutelný pohled.

  • Banana Beach: Oblíbená pláž mezi mladými lidmi a milovníky vodních sportů. Pláž je rozdělená na "Malou" a "Velkou, přičemž Malá Banana je nudistická.

Skiathos ale není jen o plážích. Ostrov je pokrytý hustými lesy, které jsou ideální pro pěší turistiku. Nejznámější trasa vede do kláštera Evangelistria, který se nachází na kopci uprostřed ostrova. Klášter, založený v 18. století, je významným historickým místem a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Hlavní město ostrova, také nazvané Skiathos, je malebné městečko s úzkými uličkami, bílými domy a modrými okenicemi. Ve městě najdete mnoho kaváren a obchodů, kde můžete ochutnat místní kuchyni a nakoupit suvenýry. 

Pro ty, kteří hledají zábavu po setmění, Skiathos nabízí pestrý noční život. Od plážových barů na Koukounaries po noční kluby ve městě Skiathos, ostrov žije i v noci. Doporučujeme navštívit bar Rock 'n Roll na hlavní ulici Papadiamantis nebo Kahlua Club, který nabízí hudbu a tanec až do časných ranních hodin.

  • Doprava: Nejlepší způsob, jak prozkoumat ostrov, je půjčit si skútr nebo auto. Ostrov je malý, takže cestování z jednoho konce na druhý netrvá dlouho.
  • Nejlepší čas k návštěvě: Ideální doba k návštěvě je od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné.

Skiathos je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace, přírodních krás a živé atmosféry. Ať už jste dobrodruh, milovník historie, nebo jen chcete strávit pár dní na nádherných plážích, Skiathos vás určitě nezklame.