Skytrax zveřejnil žebříček nejlepších letišť pro rok 2024

23.04.2024

Každoroční vyhlašování nejlepších letišť je událostí, kterou s napětím očekávají cestující i odvěcí průmysloví odborníci. Letiště jsou bránami do světa a kvalita jejich služeb hraje klíčovou roli v celkovém zážitku cestujících. Skytrax, renomovaná firma specializující se na hodnocení leteckých služeb, nedávno oznámila své výsledky pro rok 2024. Zjistěte, které destinace získaly ocenění a co je dělá tak výjimečnými.

1. místo - Hamad v Dauhá: Vizitka luxusu a moderního letiště Blízkého východu

Letiště Hamad International Airport (DOH) v Dauhá, hlavním městě Kataru, se stal jedním z nejvýznamnějších letišť na světě a symbolem luxusu a moderního přístupu k leteckému cestování. Od svého otevření v roce 2014 si získalo pozornost díky své architektuře, technologickým inovacím a široké nabídce luxusních služeb, které cestujícím poskytuje. Letiště Hamad se může pochlubit svou impozantní architekturou, která spojuje moderní design s tradičními arabskými prvky. Jeho centrální atrium se zdvihá do výšky 25 metrů a je osvětleno přírodním světlem, které proniká skleněnou střechou. Tento dojemný prostor vytváří okouzlující dojem při příchodu na letiště.

2. místo - Singapore Changi: Výjimečnost ve světě leteckých terminálů

Singapore Changi Airport (SIN) není jen obyčejné letiště; je to destinace sama o sobě. S impozantní architekturou, širokou škálou služeb a inovativními atrakcemi se stalo jedním z nejlepších letišť na světě. Changi Airport se skládá ze čtyř terminálů, každý s vlastním charakterem a zvláštnostmi. Terminál 1, známý svou elegantní architekturou, hostí mnoho mezinárodních leteckých společností. Terminál 2 nabízí tropickou zahradu a bazén, který představuje relaxační útočiště pro cestující. Terminál 3 je domovem pro ikonický Jewel Changi Airport. Nově otevřený Terminál 4 je vybaven nejmodernějšími technologiemi a poskytuje pohodlí a efektivitu pro cestující.

3. místo - Seoul Incheon International Airport: Brána do Korejského Klenotu

Seoul Incheon International Airport (ICN) se řadí mezi nejlepší letiště na světě a je klíčovým hráčem v leteckém průmyslu v Asii. Nacházející se asi 48 km západně od hlavního města Jižní Koreje, je to vstupní brána pro miliony cestujících, kteří přicházejí a odcházejí z této pulzující asijské destinace. Letiště Incheon se také angažuje v udržitelných a ekologických iniciativách. Investuje do obnovitelných zdrojů energie a snižuje emise, aby minimalizovalo svůj dopad na životní prostředí.

4. místo - Letiště Tokio Haneda

5. místo - Letiště Tokio Narita

6. místo -  Letiště Charlese de Gaulla Paříž

7. místo - Letiště Dubaj

8. místo -  Letiště Franze Josefa Strauße Mnichov

9. místo - Letiště Curych

10. místo - Letiště Istanbul

Zdroj dat: skytraxratings.com