Stařec chtěl zachránit svou vesnici před demolicí, a tak jí v 96 letech přeměnil na duhové městečko

26.06.2019

Jen si to představte, celý život žijete ve stejné vesničce a v momentě, kdy si užíváte poklidného důchodu se k vám donese zpráva, že vláda chce celou vesnici zbourat. Taková zpráva by vás rozhodně nepotěšila. Stejně jako nepotěšila 96 letého muže, který se rozhodl stát se hrdinou a zachránit nejen svůj dům, ale celou vesničku, ve které bydlí.

Taichung byla kdysi krásnou vesnicí v Taiwanu, kde se nacházelo přibližně 1200 domů. Většina z nich byla majetkem bývalých vojáků, kterým byly domy přiděleny jako dočasné ubytování. Časem se ale vojáci z vesnice vystěhovali a developeři začali skupovat půdu. I přesto zde zůstalo několik obyvatel, kteří Taichung milovali a odmítali se odstěhovat.

Právě kvůli developerům a odkupu pozemků se počet obytných domů zredukoval na 11. Ostatní domy lidé opustili a odstěhovali se do větších měst, kde jsou lepší podmínky. Časem hrozilo, že vesnici opustí úplně všichni a vláda se proto rozhodla, že celou situaci popožene dál a rozhodla se zbytek vesnice srovnat se zemí.

Než k tomu došlo jeden z místních obyvatel, 96 letý Huang Yung-Fu, se rozhodl, že svůj dům zkrášlí různými malůvkami. Celé dny neměl nic na práci a jelikož ve vesnici už nezbylo moc lidí, neměl co dělat. Nejprve začal doma malovat na zdi menší opeřence, později se ale jeho malby natolik rozšířily, že musel opustit interiér a pokračovat z venku. Nakonec pomaloval celou venkovní fasádu svého domu.

Co ale nečekal, byla pozornost, kterou malůvky přitáhly. Okamžitě se k domku začali sjíždět turisté. Nakonec i samotná vláda přehodnotila své prvotní rozhodnutí a pozastavila bourání domů. Huang Yung-Fu říká, že jeho umění vyžaduje množství energie, ale ani to ho nezastaví v tom, aby v něm pokračoval. I ve 100 letech se vidí se štětcem v ruce, jak mění šedé fasády domů na duhu. Díky svému nápadu dostal od lidí přezdívku Duhový dědeček, a to ho velmi těší.

Autorem článku je partnerský web "Moře zpráv".