Top adrenalin zážitky v Evropě

17.05.2019

Léto je za dveřmi a s ním i období dovolených. Někdo se těší, až bude chytat bronz na horké pláži, někdo hodlá poznávat nová města, někdo se připravuje na vysokohorskou túru. Patříte k lidem, kteří od dovolené očekávají divokou jízdu a dobrodružství? Podívejte se na seznam míst v Evropě, kde můžete sbírat ty nejlepší adrenalinové zážitky.

Kam za adrenalinem?


Možností, kde v Evropě zažít opravdové dobrodružství, je mnoho. Navštívit můžete třeba pořádný lunapark. Těmi největšími jsou: Prátr v Rakousku, Energylandia v Polsku, Europa park v Německu či Park Asterix ve Francii.

Láká vás spíše příroda? Co třeba Alpy a zajištěné stezky alias ferraty? Najdete je například v Itálii, Rakousku či Švýcarsku. Ocelová lana, železné stupy a hluboká propast jsou skutečně silný zážitek. Pokud nevyznáváte vysokohorskou turistiku, můžete vyzkoušet třeba turistiku vodní. Oblíbená je například Řeka Guil ve Francii, Soča ve Slovinsku nebo Salza v Rakousku.

Pojištění pro strýčka příhodu


Dovolenou chcete všichni přežít ve zdraví. Na to, že byste v zahraničí onemocněli nebo si způsobili nějaký úraz, raději nemyslíte, abyste si nepřivolali neštěstí. Jenomže stát se může cokoliv, i přesto, že dodržujete všechny hygienické a bezpečnostní zásady. Proto byste si před odjezdem měli sjednat cestovní pojištění.

Kdybyste náhodou potřebovali jít v zahraničí k lékaři nebo kdyby vás třeba hospitalizovali s vážným úrazem, vám i vašim blízkým by odpadly starosti s finanční stránkou věci. Mimo to se cestovní pojištění vztahuje na ztrátu zavazadel či osobních dokladů. I když doufáme, že se vám na dovolené nic nestane, mějte na paměti, že cestování bez pojištění je risk. Obzvlášť, pokud jste vyznavači adrenalinových zážitků. Určitě si cestovní pojištění zařiďte. Stojí jen pár korun a ušetří vám spoustu starostí.