VIDEO: Luxusní letiště a resort má vzniknout v Saudské Arábii

07.07.2020

Bohatství arabských šejků má podtrhnout a zdůraznit nový resort a luxusní letiště, jenž v má v horizontu následujících let vzniknout na pobřeží Rudého moře v Saudské Arábii. kompletně hotovo má být pak podle našich informací v roce 2030. Pojďme se společně podívat na vizualizaci plánovaného letiště a přiblížit si trochu celý projekt.

AMAALA, jak autoři svůj záměr nazvali, má být luxusní resort budoucnosti, jenž bude inspirován kulturou, místním uměním a také čistotou Rudého moře. "AMAALA bude jedinečnou destinací pro luxusní letovisko, která slibuje, že překoná všechna očekávání. Hodnoty, zkušenosti a příležitost k sebepoznání, které nám AMAALA nabídne, nás odlišuje od všech ostatních resortů na naší planetě." Nicholas Naples, generální ředitel AMAALA.

Zdroj: AMAALA
Zdroj: AMAALA

Letovisko, nebo chcete-li "resort", vznikne na pobřeží Rudého moře v Saudské Arábii, konkrétně v rezervaci Prince Mohammad Bin Salman Nature Reserve. Dle infomrací z oficiální webové stránky, jenž přináší řadu fotografií a informací o přípravách má jít o resort budoucnosti, jemuž se nevyrovná žádné jiné turistické letovisko na světě.

Pokud vše dopadne tak, jak nám bohatí arabští zástupci celého projektu slibují, máme se opravdu na co těšit. Už jen vizualizace letiště, které úžasně splývá s pouští nabízí dech beroucí pohled.

Resort prý počítá s návštěvností asi milion cestovatelů ročně, kteří si budou moci užít wellness, moře a prémiové služby předních hotelových značek. Celý projekt má být dokončen v roce 2028, některé zdroje spíše zaokrouhlují na rok 2030. Vývoj resortu AMAALA budeme průběžně sledovat a přineseme Vám aktuální informace.

Zdroj informací: AMAALA, Novinky.cz