Virtuální informační služba na letišti Praha

19.12.2018

Do zkušebního provozu byla na letišti Václava Havla uvedena další technologická novinka. Virtuální informační služba má za cíl přinést cestujícím základní informace o odletech, příletech či jejich odbavení.

Jedná se o velký LCD displej, který Vás formou videohovoru spojí s operátorkou, která Vám pomůže s odpovědí na Vaše dotazy.

"Letiště Praha zahájilo v letošním roce realizaci řady projektů technologického rozvoje, který směřuje do celkem pěti oblastí: zákaznická zkušenost, mobilita budoucnosti, bezpečnost, virtuální nakupování a pohodlná cesta letištěm. Virtuální informační služba je jedním z konkrétních projektů, které realizujeme právě v oblasti pohodlné cesty letištěm. Kromě toho zvažujeme ve stejné oblasti například zavedení digitální navigace nebo technologie mapování průchodnosti letištěm," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

Zdroj fotografie: Letiště Praha
Zdroj fotografie: Letiště Praha

Virtuální informační tabule obsahuje také scanner, kterým můžete naskenovat Vaše doklady, případně letenku a dozvědět se tak aktuální informace o Vašem letu.

Virtuální informační služba se prozatím nachází ve zkušebním provozu v odletové hale Terminálu 1. Po dobu tří měsíců bude vedení letiště sledovat jeho fungování v praxi a poté se rozhodne, zda obdobné zařízení instalovat v dalších částech letiště.


*Zdroj informací, části textu a fotografie: Letiště Praha - prg.aero