Výsledky roku 2018 na letišti Praha

16.01.2019

Praha, jako turistická destinace, stále roste a stoupá na žebříčku popularity. Ročně tedy do našeho hlavního města cestuje stále více cizinců a turistů. Nárůst tedy logicky zaznamenává i letiště Václava Havla. Jaký byl rok 2018 pro letiště čtěte v dnešním článku!

Stejně jako cizinci rádi cestují do Prahy, tak i čeští cestovatelé rádi poznávají krásy okolních zemí. letiště Praha tak v roce 2018 odbavilo o celkem 9% více cestujících.

Zdroj: Letiště Praha
Zdroj: Letiště Praha

"Rok 2018 byl na Letišti Praha ve znamení dalšího nárůstu počtu cestujících i počtu pravidelných linek. Své lety z Prahy zahájily tři nové letecké společnosti a létat se začalo do celkem sedmi nových míst. Výrazně se nám dařilo posilovat spojení do dálkových destinací, a to v navyšování počtu frekvencí, kapacit i otevírání zcela nových linek. Díky tomu využilo dálková spojení s Prahou vloni o 250 tisíc cestujících více, což představuje 24% nárůst," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. 

Letištní branou prošlo celkem 16 797 006 cestujících. Nejoblíbenější destinací se již tradičně stal Londýn. Následovala ho Paříž, Moskva či Amsterdam. Žebříček "TOP5" uzavírá letiště ve Frankfurtu na Mohanem, které je hojně využíváno hlavně pro přestupy na dálkové lety. 

*Zdroj fotografie, informací a části textu: Letiště Praha