Zavazadla na letišti Praha - aktuální informace

05.07.2024

Situace s odbavenými zavazadly na letišti Praha by se podle oficiálních kanálů Letiště Praha měla během prodlouženého víkendu stabilizovat, další posílení pracovních sil v následujícím týdnu by pak mělo aktuální problémy se zavazadly zcela eliminovat.

Doporučení: Nutné hygienické pomůcky, doklady či léky mějte při obou cestách v příručním zavazadle/batohu.

Zavazadla na odletech z Prahy: Prioritou dle pražského letiště stále zůstávají odbavená zavazadla, která z Prahy odlétají. Čeští turisté by tak již většinu svých zavazadel v cílové destinaci měli obdržet ihned po přistání. Pokud se tak nestane, je nutné vyplnit formulář na reklamacích na daném letišti, drtivá většina zavazadel pak do cílové destinace dorazí hned dalším letem a budou Vám doručena na základě Vaší reklamace.

Zavazadla na příletech do Prahy: Většina zavazadel, která neobdržíte ihned po přistání na pražském letiště, se nepovažují za ztracená. Problém vzniká až na pražském letišti, kde se vzhledem ke zvýšenému provozu nestíhají kufry vykládat, třídit a následně dostávat ke svým majitelům v běžném čase. Doporučujeme vyčkat na letišti maximální možnou dobu, kterou si můžete dovolit. Pokud zavazadla ani tak neobdržíte, vyplňte formulář na reklamační přepážce, kufry Vám handlingová společnost následně zdarma doručí domů (většinou do 3 dní).

Letiště Praha posiluje pracovní sílu starající se o zavazadla pomocí pracovních agentur, zapojují se také administrativní pracovníci letiště.

V případě dotazů můžete kontaktovat náš zákaznický servis na info@letenkujeme.cz