Ryanair

Ryanair je irskou leteckou společností. Patří mezi nejznámější aerolinky kategorie low-cost a nabízí pravidelně bezkonkurenční ceny letenek. Hlavní základnu má dopravce na letišti v Dublinu. Společnost se na trhu drží již od roku 1985. Dopravce se snaží minimalizovat své náklady, využívá  výhradně letadla Boeing 737, vyžaduje od letišť nízké poplatky a své linky operuje mimo hlavní letiště měst. V roce 2021 byla největší evropskou aerolinkou v počtu přepravených cestujících. 

Užitečné informace o povolených zavazadlech, check-in a službách naleznete níže.

Zavazadla:

V ceně základního tarifu je pouze malé kabinové zavazadlo o maximálních rozměrech 40 x 25 x 20cm, váha není omezena. Další příruční zavazadlo (55 x 40 x 20cm, 10 kg váhy) si můžete zakoupit ve vyšším tarifu společně s přednostním nástupem na palubu.

Odbavené zavazadlo pouze za poplatek, cena se odvíjí dle cílové a odletové destinace.

Check-in:

Online check-in je dostupný zpravidla 24 hodin předem a končí 2 hodiny před odletem. Lze se odbavit pomocí aplikace nebo na webu dopravce. Letištní check-in je zpoplatněn a vyjde Vás na desítky eur, proto doporučujeme odbavit se online!

Služby:

Ryanair je nízkonákladovou aerolinkou, služby před odletem i během něj proto očekávejte pouze za poplatek.

Letenky:

Letenky se společností Ryanair naleznete ve vyhledávačích na našem webu. Pokud se rozhodnete zakoupit letenku přímo na webu nebo v aplikaci dopravce, vyhněte se zbytečným poplatkům a službám, které Vám aerolinka v průběhu procesu nabídne. Aerolinka často nabízí slevy a akční letenky při nejrůznějších příležitostech, doporučujeme sledovat náš web, kde o výhodných nabídkách informujeme.


*Text je pouze informativní a nemusí být aktuální, všechny informace vždy kontrolujte před cestou na oficiálním webu dopravce. Našli jste chybu? Kontaktujte nás zde