Bergamo z Brna za 652Kč

05.05.2024

Nabídka aerolinky Ryanair dnes přináší akční letenky do italského Bergama z Brna. Letět můžete na 3 noci v druhé polovině května jen za 652Kč!

Letiště Bergamo je oblíbené pro cestovatele směřující do italské metropole Milán, krátký pobyt na 3 dny ale nahrává spíše k objevení této méně známé oblasti, více o Bergamu najdete níže.

Termín pro nejlevnější letenky je 19. 5. - 22. 5. a letenky koupíte ve vyhledávači zde:

Další informace o akci:

  • Přestupy: žádný, přímý let (délka letu cca: 1 h 25 m)
  • Aerolinka: Ryanair - průvodce zde
  • Termíny: nejlevnější termín 19. - 22. 5.

Bergamo:

Vítejte v Bergamu, kouzelném městě severní Itálie, které láká svým historickým bohatstvím, úchvatnými výhledy a nepřeberností kulinářských lahůdek. Pojďme se společně ponořit do toho, co toto malebné město má cestovatelům nabídnout. 

Bergamo je rozděleno na dvě části: moderní dolní město (Città Bassa) a historické horní město (Città Alta), které je přístupné lanovkou nebo malebnou cestou po strmých uličkách. Vydejte se na procházku starobylými kamennými zdechlinami, které obklopují Città Alta, a nechte se unést atmosférou minulosti. Mezi nejzajímavější památky v horním městě patří impozantní katedrála Santa Maria Maggiore s bohatě zdobenými fasádami a nádhernými freskami. Nedaleko se nachází kaple Capella Colleoni, která je zasvěcena svatému Janu Křtiteli a zdobí ji bohatá renesanční výzdoba.

Ale Bergamo není jen o historii, ale také o gastronomii. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je polenta e osei (kukuřičná kaše s různými druhy pečeného ptactva), casoncelli (plněné těstoviny) nebo slavný dezert tiramisu, který se zde údajně poprvé objevil.

Po prohlídce památek si dopřejte odpočinek na náměstí Piazza Vecchia, kde si můžete vychutnat skleničku vína a sledovat místní život. Bergamo nabízí také skvělé možnosti pro milovníky přírody, jako jsou okolní kopce, kde si můžete užít procházku nebo piknik s úchvatným výhledem na město.

Ať už jste tu kvůli historii, kultuře nebo gastronomii, Bergamo vám určitě zanechá nezapomenutelné dojmy. Takže neváhejte a vydejte se objevit tuto perlu severní Itálie! Buon viaggio!

Screenshot akce: