Letiště Vídeň nabídne 190 destinací, včetně nových dálkových tras

05.04.2024

Svůj letní letový řád představilo také letiště Vídeň, které je důležitou adresou pro cestovatele z Moravy, Slovenska a pro lovce levných letenek, kterých je díky větší konkurence v nabídce zpravidla více než na letišti Praha.

V nabídce bude celkem 190 destinací, největší výběr mají cestující na linkách po Evropě a do Středomoří. V letním letovém řádu se ale objevuje také několik novinek v sektoru dálkových linek. Velkým lákadlem jsou přímé lety do Tokia, Los Angeles nebo Bostonu.

"Léto je čas na cestování. Letošní letní letový řád na vídeňském letišti pokrývá širokou škálu destinací a nabízí vzrušující příležitosti pro cestování na dlouhé vzdálenosti, včetně 17 dálkových destinací, jako je Boston obsluhovaný Austrian Airlines nebo obnovení letů do Tokia společností ANA. Nabízejí se lety na krátké a střední vzdálenosti do mnoha oblíbených a klasických prázdninových destinací v Evropě a do Středomoří. Dobrá mezinárodní dostupnost je důležitá pro celou obchodní a turistickou lokalitu Rakouska. V létě 2024 bude 60 leteckých společností provozovat lety z vídeňského letiště do 190 destinací v 67 zemích po celém světě," uvádí Mag. Julian Jäger, společný generální ředitel a COO vídeňského letiště.

Nejvíce destinací nabídne tradičně aerolinka Austrian Airlines, celkem můžete vybírat ze 120 destinací včetně 3 zajímavých novinek - Boston, Tbilisi a Bremen. Nízkonákladovka Ryanair (průvodce aerolinkou Ryanair najdete zde) letošní letní řád vybrala 80 destinací a dle webových stránek letiště Vídeň očekává až 7 milionů cestujících ve svých letadlech z Vídně. Zvolit můžete například lety do Dublinu, Malagy nebo nebo na řecký ostrov Rhodos.

Další low-cost dopravce Wizz air nabídne 5 moderních letadel A321NEO. Navštívit můžete například Abu Dhabi, Jeddah nebo Tel Aviv. Velkým lákadlem je návrat aerolinky ANA, která bude 3x týdně operovat linku do Tokia.


*Zdroj informací: viennaairport.com