Nejlepší zábavní parky na světě

22.01.2019

Snad všichni, minimálně my v redakci :), jsme vyrůstali na počítačových klasikách, jako byl RollerCoaster Tycoon. Kolik z nás ale podobný zábavní park, který jsme si ve hrách stavěli, opravdu navštívilo? Dnešním článkem jsme se rozhodli pokusit se situaci alespoň trochu napravit. Představíme si náš zcela první žebříček TOP 5, představíme si TOP 5 nejlepších zábavních parků na světě.

Pacific Park

 Je dost pravděpodobné, že název parku Vám nic neříká. Když Vám ale řekneme, že se nachází v Los Angeles na slavném molu Santa Monica, budete snad již o něco moudřejší. 

Do našeho žebříčku jsme nemohli nezařadit zábavní park, který svou velikostí sice nemůže konkurovat ostatním v žebříčku, svojí oblíbeností u turistů už ale 100%.

Park, který, podle internetové encyklopedie úplně všeho, můžete znát z více jak 5ti stovek filmů, seriálů a pořadů si v našem žebříčku našel cestu na 5. místo.

LegoLand Billund

Dánský Legoland Vám snad nemusíme vůbec představovat, ostatně, nedávno jsme mu věnovali celý článek

A proč, že jsme vybrali právě LegoLand v dánském Billundu? Jedná se totiž o první LegoLand na světě. Byl vystavěn jen malý kousek od místa, kde stála první továrna na kostičky Lego.


Tatralandia

Nikdo se na nás snad nebude zlobit, když do našeho žebříčku zařadíme i slovenský zábavní/aqua park Tatralandia. Nachází se, jak už název napovídá, nedaleko Popradu ve Vysokých Tatrách. Děti, dospělý, tedy i celé rodiny si zde užijí parádní zábavu, která vydrží na celý den a možná i víkend.

Vyrazit do Tatralandie můžete třeba na prodloužený víkend a vodní radovánky spojit s procházkou po nejmenších velehorách.

Puy du Fou

Puy du Fou je historický zábavní park v srdci západní Francie. V žebříčku Traveller's Choice na webu TripAdvisor v kategorii evropských parků získal park zlatou medaily.

Pro plnohodnotnou návštěvu doporučujeme volit vícedenní pobyt.

Universal Studios Florida

Vítězem našeho žebříčku se zcela jednoznačně stává zábavní park jedné z největších společností produkující filmy v Americe.

Universal Studios Florida nabízí nezpočet rollercoasterů, tedy horských drah. Navštívit zde můžete také Springfield ze známého animovaného seriálu nebo si vyzkoušet cestu vlakem do školy čar a kouzel v Bradavicích.

Co vše Vás ve floridském parku čeká dobře zmapoval slovenský Youtuber Gogo, jehož video z návštěvy zhlédněte po kliknutí zde.