Zajímavosti

Kempování dosáhlo zcela nové úrovně. Skylodge Adventure Suites vám nabízí ubytování v průhledných kapslích, které visí z horských útesů přímo nad posvátným údolím Peru. Kapsle jsou vhodně pojmenované "Skylodge". Ovšem dostat se do svého "pokoje" je opravdu výzvou. Hosté musí vylézt do výšky 400 metrů, nebo mohou využít lanového skluzu.

S přicházející hlavní sezonou pro turistický ruch se na internetu objevuje nespočet žebříčků, které porovnávají destinace, aerolinky či letiště. Na výsledky jednoho z uznávaných hodnotitelů se podíváme v následujících řádcích.

Letiště Václava Havla Praha začalo spolupracovat s mezinárodním letiště v americkém městě Atlanta. Společně chtějí sdílet know-how v oblasti poskytovaných služeb, ale i jednat s dopravci o přímém spojení!

Od zimního letového řádu se můžeme těšit na novinku v podbě spojení Praha - Manchester s nízkonákladovým dopravcem Ryanair. Za velmi nízké ceny tak budeme moci navštívit další anglickou destinaci. Společnost plánuje až 9 letů týdně. Prodej letenek k dispozici na webu dopravce i na Letenkujeme.cz.

Letiště Václava Havla udělalo další vstřícný krok cestujícím se zdravotním postižením či omezenou schopností pohybu a orientace. V odletové hale druhého terminálu byla otevřena čekárna vyhrazená a uzpůsobená jejich potřebám.

Pražské letiště se dočká přímého spojení s Kazachstánem. Aerolinka SCAT Airlines začne létat do stověžatého města z Astany.

Letecká společnost airBaltic, provozující pravidelnou linku Praha - Riga, bude do Prahy posílat nový letoun. Od 2. dubna bude na lince létat letadlo Airbus A220-300. Dojde tak k výraznému navýšení kvality a komfortu, ale také větší kapacitě.

Další technickou "vymožeností", kterou lze nově na letišti Praha vyzkoušet se stává samoobslužný kiosek reklamací zavazadel. V testovacím režimu nový přístroj funguje pro ohlašování ztracených zavazadel na prvním i druhém terminálu.

Dobrou zprávu Vám přinášíme při pondělním odpoledni. Letecká společnost China Eastern Airlines navýší frekvenci letů do Šanghaje.