Zajímavosti

Letiště Václava Havla v květnu slaví kulaté výročí dvou významných linek. Už dvě desetiletí spojuje aerolinka TAP Portugal Prahu s Lisabonem. Od roku 2004 létá z hlavního města naší země také další významný dopravce, Korean Air na lince do Soulu odbavil už více než 1,5 milionu cestujících.

Gigant na trhu ubytovacích služeb Airbnb představil seznam zážitkového ubytování pro rok 2024. Rezervovat si tak můžete noc v domě z animáku Vzhůru do oblak, v muzeu Ferrari nebo v sídle slavných X-Menů. Nejzajímavější nabídky a fotografie naleznete níže.

Letadlem nemusíte cestovat jen do zahraničí. Třeba v USA či Kanadě jsou vnitrostátní lety zcela běžnou praxí a lidí tak cestují na střední a delší vzdálenosti za svými blízkými nebo za prací. Vnitrostátní pracovní cestu podstupují letos na jaře i čeští hokejisté, kteří si zkracují a zpohodlňují cestu na utkání playoff české nejvyšší hokejové...

Dopravní podnik hlavního města Prahy ve spolupráci s letištěm Václava Havla spustil již minulý týden novou trolejbusovou linku číslo 59 mezi nádražím Veleslavín a letištním Terminálem 1.

I letos evropská organizace Airports Council International (ACI) vyhlašovala svou anketu, jenž poukazuje na zákaznickou spokojenost v oblasti poskytovaných služeb na evropských letištích. I přes nepříznivé podmínky pandemie koronaviru letiště Václava Havla v Praze obhájilo loňské prvenství, o které se v kategorii 15-25 milionů odbavených...

Bohatství arabských šejků má podtrhnout a zdůraznit nový resort a luxusní letiště, jenž v má v horizontu následujících let vzniknout na pobřeží Rudého moře v Saudské Arábii. kompletně hotovo má být pak podle našich informací v roce 2030. Pojďme se společně podívat na vizualizaci plánovaného letiště a přiblížit si trochu celý projekt.

Řada českých turistů a cestovatelů dle nejrůznějších průzkumů letos dává přednost tuzemské dovolené před zahraniční cestou, aerolinka ČSA Czech Airlines tak chce dát možnost zažít radost z letu v oblacích a přitom neopustit ani hranice středních Čech. Zážitkové lety po Praze a jejím okolí si můžete užít už za 1 490 Kč.

"Příběh největšího a zároveň nejdražšího dopravního letadla světa, které kdy člověk sériově vyráběl se blíží ke svému konci." Tak přesně těmito slovy začíná krátký dokument o největším dopravní letadle světa, o Airbusu A380, jenž natočil nadšenec do letadel Rostislav Kopecký (flyrosta.com).