Zajímavosti

Letiště Václava Havla udělalo další vstřícný krok cestujícím se zdravotním postižením či omezenou schopností pohybu a orientace. V odletové hale druhého terminálu byla otevřena čekárna vyhrazená a uzpůsobená jejich potřebám.

Pražské letiště se dočká přímého spojení s Kazachstánem. Aerolinka SCAT Airlines začne létat do stověžatého města z Astany.

Letecká společnost airBaltic, provozující pravidelnou linku Praha - Riga, bude do Prahy posílat nový letoun. Od 2. dubna bude na lince létat letadlo Airbus A220-300. Dojde tak k výraznému navýšení kvality a komfortu, ale také větší kapacitě.

Další technickou "vymožeností", kterou lze nově na letišti Praha vyzkoušet se stává samoobslužný kiosek reklamací zavazadel. V testovacím režimu nový přístroj funguje pro ohlašování ztracených zavazadel na prvním i druhém terminálu.

Dobrou zprávu Vám přinášíme při pondělním odpoledni. Letecká společnost China Eastern Airlines navýší frekvenci letů do Šanghaje.

Od března letošního roku dojde k navýšení frekvence letů na pravidelné lince mezi Prahou a Jekatěrinburgem, informaci zveřejnilo na svém webu pražské letiště.

Nová obchodní zóna byla otevřena v posledních dnech na Terminálu 2. Cestující se mohou těšit na 2200 metrů čtverečních zaplněné novými restauracemi či modními butiky.

Praha, jako turistická destinace, stále roste a stoupá na žebříčku popularity. Ročně tedy do našeho hlavního města cestuje stále více cizinců a turistů. Nárůst tedy logicky zaznamenává i letiště Václava Havla. Jaký byl rok 2018 pro letiště čtěte v dnešním článku!

Letiště Václava Havla Praha oznámilo na svém webu další novinku. Od 31. března dojde k navýšení frekvence na lince do hlavního města Gruzie.

Rok 2018 se již chýlí ke konci a za portál Letenkujeme.cz bychom Vám rádi popřáli hodně štěstí, zdraví a procestovaných destinací v roce následujícím, v roce 2019. Než ale 31. prosince odbije půlnoc a vstoupíme do nového roku, je třeba se za rokem uplynulým trochu ohlédnout. V dnešním článku si tedy udělíme "ocenění" pro nejlevnější letenku,...

Nově vznikající nigerijská letecká společnost "Green Africa Airways" v tiskové zprávě vydané na webových stránkách Boeingu oznámila nákup 50 letadel Boeing 737-MAX 8 s opcí na dalších 50 letadel.

Závěrem letošního roku se pražské letiště dočká posilnění spojení s Ruskou federací. Do Moskvy můžeme létat například s AirSerbia či polským LOTem, od 26. prosince otevře spojení s letištěm Žukovskij také aerolinka Ural Airlines.

Do zkušebního provozu byla na letišti Václava Havla uvedena další technologická novinka. Virtuální informační služba má za cíl přinést cestujícím základní informace o odletech, příletech či jejich odbavení.